nove-radeony-rx-6000-budou-mozna-zklamani
Novinka Nové Radeony RX 6000 budou možná zklamání!

Nové Radeony RX 6000 budou možná zklamání!

Z. Obermaier

Z. Obermaier

7. 10. 2020 21:38 35

Web Videocardz oznámil, že "Big Navi" míří jen nad RTX 3070, což bude asi pro mnohé zklamání.

Reklama
Reklama

Zdá se, že informace o výkonu Radeonu RX 6000 XT na úrovni RTX 3080 byla mylná, web Videocardz kontaktoval některé výrobce a ti mu řekli, že Nvidia AMD totálně převezla. Sice za cenu paper-launche Ampere, ale Nvidia prý vyhrála.

Nové Radeony RX 6000 budou možná zklamání!

Videocardz tvrdí, že AMD oznámilo výrobcům karet (AIB), že jejich RX 6000 XT míří na RTX 3070 neboli čip GA104. Karty od klasických výrobců budou prý jen v této výkonové hladině. Je zde ale prý šance, že model RX 6000 XTX bude výkonnější a zespodu někde možná i lízne výkonem RTX 3080. Tuhle kartu ale bude prodávat pouze AMD jako limitovanou edici. Nvidia prý zhatila plány AMD v několika směrech.

Zaprvé vyměnila GA104 za GA102 a tím přidala výkon, zadruhé uvedla karty za nizší ceny, než AMD čekalo. Na druhou stranu koluje fáma, že prý Nvidia odložila uvedení RTX 3070 až po AMD, jelikož prý uvažuje o novém BIOSu zvyšující výkon nad AMD kartu.

Nové Radeony RX 6000 budou možná zklamání!

Tahle informace ale trochu smrdí, jelikož osobně jsem viděl fyzicky RTX 3070 v českém obchodě na skladu. Jsou tam připravené a čekají na uvedení a prodej. A to skoro měsíc před uvedením. Jak by zpětně Nvidia zvedala výkon u hotových karet? Spíše to bude z důvodu většího naskladnění. Bude opravdu Big Navi útočit maximálně na RTX 3070? Je to možné? Pokud se to stane, ztratí zřejmě AMD v grafickém byznysu kredit navždy a nikdo už od nich higend nebude čekat. No uvidíme, bude to zajímavé.

PS. Leaky o výkonu prý nejsou jelikož AMD nemá ještě veřejné ovladače. Stane se tak ale brzy, byli ujištění výrobci.

Zdroj: Videocardz

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning