nove-radeony-rx-6000-budou-mozna-zklamani
Novinka Nové Radeony RX 6000 budou možná zklamání!

Nové Radeony RX 6000 budou možná zklamání!

Z. Obermaier

Z. Obermaier

7. 10. 2020 21:38 35

Web Videocardz oznámil, že "Big Navi" míří jen nad RTX 3070, což bude asi pro mnohé zklamání.

Reklama

Zdá se, že informace o výkonu Radeonu RX 6000 XT na úrovni RTX 3080 byla mylná, web Videocardz kontaktoval některé výrobce a ti mu řekli, že Nvidia AMD totálně převezla. Sice za cenu paper-launche Ampere, ale Nvidia prý vyhrála.

Nové Radeony RX 6000 budou možná zklamání!
i Zdroj: PCTuning.cz

Videocardz tvrdí, že AMD oznámilo výrobcům karet (AIB), že jejich RX 6000 XT míří na RTX 3070 neboli čip GA104. Karty od klasických výrobců budou prý jen v této výkonové hladině. Je zde ale prý šance, že model RX 6000 XTX bude výkonnější a zespodu někde možná i lízne výkonem RTX 3080. Tuhle kartu ale bude prodávat pouze AMD jako limitovanou edici. Nvidia prý zhatila plány AMD v několika směrech.

Zaprvé vyměnila GA104 za GA102 a tím přidala výkon, zadruhé uvedla karty za nizší ceny, než AMD čekalo. Na druhou stranu koluje fáma, že prý Nvidia odložila uvedení RTX 3070 až po AMD, jelikož prý uvažuje o novém BIOSu zvyšující výkon nad AMD kartu.

Nové Radeony RX 6000 budou možná zklamání!
i Zdroj: PCTuning.cz

Tahle informace ale trochu smrdí, jelikož osobně jsem viděl fyzicky RTX 3070 v českém obchodě na skladu. Jsou tam připravené a čekají na uvedení a prodej. A to skoro měsíc před uvedením. Jak by zpětně Nvidia zvedala výkon u hotových karet? Spíše to bude z důvodu většího naskladnění. Bude opravdu Big Navi útočit maximálně na RTX 3070? Je to možné? Pokud se to stane, ztratí zřejmě AMD v grafickém byznysu kredit navždy a nikdo už od nich higend nebude čekat. No uvidíme, bude to zajímavé.

PS. Leaky o výkonu prý nejsou jelikož AMD nemá ještě veřejné ovladače. Stane se tak ale brzy, byli ujištění výrobci.

Zdroj: Videocardz

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama