nove-thinkpady-od-lenovo-dostanou-procesory-amd-ryzen-pro
Novinka Nové ThinkPady od Lenovo dostanou procesory AMD Ryzen Pro

Nové ThinkPady od Lenovo dostanou procesory AMD Ryzen Pro

Mirek Kočí

Mirek Kočí

14. 5. 2019 12:00

Lenovo představilo nejnovější přírůstky do portfolia notebooků ThinkPad: T495, T495s a X395. Tyto počítače vybavené druhou generací procesorů AMD Ryzen 7 PRO Mobile mají oproti starší generaci až o 18 procent vyšší výkon a nabízí zároveň i o 4 hodiny delší výdrž baterie.

Reklama
Reklama

Nové notebooky jsou dostatečně odolné (prošly MIL-STD testováním a G-force crash testem) a disponují přizpůsobivými, postranními dokovacími porty pro lepší zapojení. Displeje nabízí Full HD rozlišení a jas 400 nitů. Navíc je přítomna technologie AMD FreeSync, která synchronizuje obnovovací frekvenci displeje a grafické karty, což oceníte u občasného hraní.

Pro větší komfort při skupinových hovorech spojilo Lenovo duální mikrofony a vylepšilo 360° poslech. VoIP konference jsou tedy na nových noteboocích lépe slyšitelné, zvláště pro účastníky v hlučném prostředí. Pro zvýšení bezpečnosti výrobce na modelech T495s a X395 do systému zakomponoval volitelný ePrivacy filtr s cílem zabezpečit to, co se děje na displeji před slídili okolo vás, a je zde také užitečná krytka webkamery. Procesory Ryzen PRO pak přicházejí s funkcí AMD Memory Guard, která šifruje RAM v reálném čase a pomáhá chránit proti útočníkům s fyzickým přístupem k systému.

Nové notebooky budou na českém trhu dostupné na přelomu května a června. Ceny teprve budou upřesněny.

ThinkPad T495 má rozměry 331 × 227 × 17,9 milimetru a hmotnost 1,54 kilogramu. Pro ukládání dat slouží 1TB solid-state disk a kapacita operační paměti může vyšplhat až na 32 GB. Nechybí také bohatá konektivita. Využívat lze WiFi a Bluetooth, USB-A i USB-C rozhraní, microSD slot, HDMI a RJ-45 LAN konektor. Displej má velikost 14 palců a nabídne Full HD i HD rzlišení.

Lenovo ThinkPad T495s má kompaktnější rozměry 329 × 226 × 16,1 milimetru i nížší hmotnost 1,27 kilogramu. Výbava je identická s modelem T495, nicméně chybí slot pro microSD karty i rozhraní LAN.

Nejměnší z novinek je provedení ThinkPad X395. Tento notebook přinese 13,3palcový displej, 1TB SSD, až 16 GB RAM a bohatou konektivitu na úrovni T495 a T495s.

Nové ThinkPady od Lenovo dostanou procesory AMD Ryzen Pro

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning