nove-vodni-chlazeni-od-corsairu-nautilus-500
Novinka Nové vodní chlazení od Corsairu - Nautilus 500

Nové vodní chlazení od Corsairu - Nautilus 500

Michal Mitrega

Michal Mitrega

23. 2. 2006 00:00 3

Corsair není pouze výrobcem operačních pamětí a flash disků, ale také sady produktů vodního chlazení. Jeho nové vodní chlazení se příznačně jmenuje Nautilus 500 a mělo by být odpovědí na systémy Big Water od Thermaltaku.

Reklama

Nejdůležitějšími vlastnostmi nového kitu by měl být velký chladící výkon a jednoduchá instalovatelnost. Corsair nabízí dva typy základny - pro socket 478, 754 a 939 a pro socket A a 775. Podívejme se tedy na koloběh vody...

Nové vodní chlazení od Corsairu - Nautilus 500
i Zdroj: PCTuning.cz


Corsair Nautilus 500

Základem je pumpa. Má příkon 12V, takže ji můžete napájet ze zdroje a je tak malá, že se bez problémů vleze kamkoliv ji postavíte (i do skříně). Do té se voda dostává z nádrže, která nesmí zbrzďovat proud vody a podle toho je také vyrobena. Umístěním trubiček nahoře se eliminuje vznik bublin v systému. Radiátor je připraven na namontování tichého 120mm větráku, se kterým se umístí nejlépe vně skříně, kde uvolňuje teplo do ovzduší.

Základna pro procesor je měděná a na ní je plastové uchycení s trubičkou pro přívod a odvod vody do systému. Všechno chlazení je řešeno 3/8 palcovými trubičkami, kterými putuje speciální chladící směs (ne voda), která se velmi pomalu v systému odpařuje.

Zdroj: Hexus

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama