novy-recky-ministr-financi-pracoval-ve-valve
PCTuning Novinka

Nový řecký ministr financí pracoval ve Valve

Mirek Kočí

Mirek Kočí

30. 1. 2015 23:30 2

Řecký premiér Alexis Tsipras včera jmenoval novou vládu. Klíčový post ministra financí obsadí profesor ekonomie Yanis Varufakis, který tři roky pracoval pro americkou společnost zabývající se vývojem videoher a online distribucí Valve.

Reklama
Reklama

Varoufakisovou hlavní pracovní náplní ve Valve byl rozvoj vnitřní ekonomiky jednotlivých herních titulů. Díky jeho úsilí posílila platforma Steam a součástí mnoha dnešních her se staly mikrotransakce.

Ty umožňují vyměnit skutečné peníze za zdroje ve hře, pomocí kterých hráč může získat lepší zbraně, vybavení a výrazně si tak urychlit postup.

Varufakis studoval v Británii a přednášel v Austrálii, Řecku a Spojených státech, má řecké a australské občanství. V úterý byl oficiálně jmenován řeckým ministrem financí. V jednom z rozhovorů ještě před volbami slíbil, že ukončí to, co v souvislostí s výší řeckého dluhu nazval „řeckou humanitární krizí“.

 Zdroj:  IbTimes

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning