nvidia-pracuje-na-nove-herni-handheld-konzoli-shield-portable-vybavene-cipem-tegra-x
PCTuning Novinka

NVIDIA pracuje na nové herní handheld konzoli Shield Portable vybavené čipem Tegra X

Ondřej Štěpánek
Ondřej Štěpánek
31. 3. 2015 14:00 6 Sdílej:

První herní handheld konzole od společnosti NVIDIA, která je označovaná jako Shield Portable, nesklidila očekávaný úspěch. Nicméně to giganta v oblasti výroby grafik neodradilo a chce přijít s nástupcem původního modelu, který by měl přinést zejména výkonnostní změny.

Reklama
Reklama

Nástupce původní konzole, který se bude pravděpodobně jmenovat také Shield Portable a jehož modelové označení je P2523, se nyní objevil v databázi zařízení, která získala certifikace Wi-Fi a Bluetooth. V této databází figuruje nová handheld konzole vedle zařízení klasifikovaného jako "set-top box", což je pravděpodobně Android TV konzole Shield představená na GDC.

Konzole Shield Portable 1. generace

Uvnitř konzole tepe čipset Tegra X1, který se nejspíše stane i součástí nového Shield Portable. Těšit se tak můžeme hlavně na slušný grafický výkon reprezentovaný 256 CUDA jádry vycházejícími z architektury "Maxwell". CPU část SoC potom zastávají čtyři procesorová jádra Cortex A57 v kombinaci se čtyřmi jádry Cortex A53. 

 

Zatím není jasné, jakých dalších změn se oproti původnímu modelu dočkáme, nicméně konzole s jistotou opět poběží na operačním systému Android nejspíše ve verzi 5.0. Zajímavostí novinky bude také to, že bude moci využívat Wi-Fi jak v 2,4GHz, tak v 5GHz pásmu a bezdrátovou technologii Bluetooth 4.1. NVIDIA by nás mohla překvapit také větším displejem s vyšším rozlišením. 

Zdroj: 1, 2

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning