nvidia-v-tichosti-uvedla-svoji-mobilni-gpu-mx150
PCTuning Novinka

Nvidia v tichosti uvedla svoji mobilní GPU MX150

Ondřej Štěpánek

Ondřej Štěpánek

25. 5. 2017 12:00

Firma Nvidia v těchto dnech v tichosti uvedla své nové GPU pro mobilní segment, které má údajně vycházet ze stejného (obdobného) čipu jako nedávno vydaná desktopová grafika GT 1030.

Reklama
Reklama

Jedná se tedy o GPU vycházející z čipu GP108, které by se mělo stát mezníkem mezi iGPU procesorů a "diskrétními" grafikami od Nvidia. Největší uplatnění tedy nejspíše najde v ultraboocích, jelikož se jedná o grafiku v drobném provedení. Oproti výkonnějším mobilním grafikám od Nvidia ale nabídne výrazně nižší spotřebu a TDP, což do značné míry zvýší výdrž baterie notebooků.

Nvidia v tichosti uvedla svoji mobilní GPU MX150

To znamená, že MX150 nebude vhodnou volbou pro hráče, o čemž vypovídá i to, že není zařazená do série GeForce. Jako multimediální grafika je však více než dostačující. Mezi potvrzenými specifikacemi jsou 2 GB pamětí GDDR5. Takty bohužel zatím neznáme. První zařízením, v němž bude grafika využita, bude ultrabook HP Envy 13. Další ultrabooky s tímto čipem však můžeme očekávat na letošním Computexu. 

Zdroj: 1, 2, 3

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning