odhaleny-presne-takty-graficke-karty-geforce-gtx-980-ti
Novinka Odhaleny přesné takty grafické karty GeForce GTX 980 Ti

Odhaleny přesné takty grafické karty GeForce GTX 980 Ti

Ondřej Štěpánek

Ondřej Štěpánek

26. 5. 2015 18:00 10

Ačkoliv hodlá společnost nVidia vydat svoji nadcházející grafickou kartu GeForce GTX 980 Ti, která bude slabší a levnější verzí současné vlajkové lodi GTX Titan X, vydat až během příštího měsíce, na internetu už kolují téměř veškeré její specifikace. 

Reklama
Reklama

Již nějakou dobu víme, že GTX 980 Ti bude založená na mírně "ořezaném" GPU modelu GTX Titan X GM200, které nabídne 2816 CUDA jader. Doposud jsme se však nedozvěděli, na jakém taktu GPU poběží. To se však nyní změnilo díky uniklému screenshotu z aplikace GPU-Z, kterou uveřejnil korejský web HardwareBattle. 

Odhaleny přesné takty grafické karty GeForce GTX 980 Ti

Z informací získaných prostřednictvím GPU-Z je patrné, že grafické jádro GTX 980 Ti poběží na frekvenci 1000 MHz a maximální GPU boost frekvence dosáhne hodnoty 1076 MHz, tedy o 13 MHz méně než u modelu GTX Titan X. Paměti typu GDDR5, které by měly mít kapacitu 6 GB, poběží na frekvenci 7012 MHz. Podle dřívějších zvěstí by měla karta nabídnout také 176 TMU a úměrně nižší počet ROP jednotek. 

Odhaleny přesné takty grafické karty GeForce GTX 980 Ti

Tyto specifikace však stále musíme brát s rezervou až do oficiálního představení karty, které by snad mělo proběhnout už na nadcházejícím veletrhu Computex 2015. Ten startuje již příští týden. 

Zdroj: 1, 2, 3

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Pctuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Pctuning