olpc-predstavilo-levny-tablet
Novinka OLPC představilo levný tablet

OLPC představilo levný tablet

Martin Stančík

Martin Stančík

25. 12. 2009 15:00 2

Organizace, která stojí za levným notebookem pro rozvojové země, představila tenký tablet.  

Reklama

Tenký tablet s dotykovým displejem byl pojmenován jako XO-3 a podle organizace One Laptop per Child (OLPC) bude dostupný v roce 2012 a bude stát méně, než 100 dolarů. XO-3 by měl postupně nahradit první laptop společnosti, který se začal vyrábět v roce 2007. Cílem organizace bylo, aby vlády rozvojových zemí kupovaly tyto levné laptopy pro děti do škol ve velkém, takže by se dostaly na cenu okolo sta dolarů za kus.

OLPC představilo levný tablet
i Zdroj: Pctuning

Podle údajů organizace její laptopy používá více než 1.4 milionů dětí v 35 zemích světa - například Uruguay koupila počítač od OLPC pro každé ze svých dětí, které navštěvují střední školu. Podle Waltera de Brouwera z OLPC by se nové tablety mohly prodávat za "50-70 euro" a vlády je mohou splácet po dobu několika let. Konkrétní specifikace tabletu OLPC zatím nezveřejnila. Podle Brouwera by se nový tablet mohl prodávat i v některých zemích EU. Větší fotografie zařízení zde a zde.

Zdroj: BBC
 

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Pctuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Pctuning