omen-x-od-hp-vyzbroj-pro-herni-nadsence
PCTuning Novinka

OMEN X od HP: výzbroj pro herní nadšence

mirek-koci
Mirek Kočí
22. 8. 2017 14:30 1 Sdílej:

HP představilo svůj dosud nejvýkonnější herní laptop. OMEN X byl speciálně navržen pro herní nadšence a profesionální hráče esportu, kteří od svého přístroje očekávají maximum. Dostal pokročilé chlazení, které podporuje přetaktování procesorů s odemčeným násobičem, továrně přetaktovanou grafiku a výběr z řady pamětí pro vysoký herní výkon v designově vybroušeném šasi.

Reklama
Reklama

Aby mohli porazit konkurenci, potřebují soutěžní hráči optimální a konfigurovatelný výkon na úrovni stolního počítače, který jim zaručí nejlepší možnou snímkovací frekvenci a rychlost odezvy. Zároveň hledají zařízení, které nebude dělat výkonnostní kompromisy na úkor mobility. HP zjišťovalo, jak hráči na nejvyšší úrovni soutěží, a stvořilo zařízení, které splní veškeré jejich požadavky. Vybavilo ho proto prémiovými komponenty, pokročilým řešením chlazení, plně přizpůsobitelnou mechanickou klávesnici a softwarovými nástroji, díky kterým budou hráči moci využít hardware tohoto zařízení až na hranici jeho možností.

Základem počítače je procesor s odemčeným násobičem Intel Core i7-7820 HK (Kaby Lake), který doplňují 32 GB operační paměti, grafická karta nVidia GeForce GTX 1080 s 8 GB VRAM (GDDR5X) a dvojice datových úložišť – 256GB M.2 SSD a 2TB pevný disk. Nechybí ani kvalitní mechanická klávesnice s RGB LED podsvícením jednotlivých kláves a funkcí N-key Rollover pro rozeznání více simultánních příkazů (anti-ghosting). Displej samotný má úhlopříčku 17 palců a rozlišení 4K, případně lze vsadit na 1080p panel se 120Hz obnovovací frekvencí. Samozřejmostí u všech obrazovek je podpora technologie nVidia G-Sync pro redukci trhání obrazu.

Připojení řady herního příslušenství zajistí tři porty USB 3.0 Type A, dva konektory Thunderbolt 3, dále je tu HDMI 2.0a s podporou HDR, miniDisplayPort, RJ45 a multiformátové čtečky karet. Kvalitní zvuk obstará podpora DTS Headphone X a zejména reproduktory vyladěné firmou Bang & Olufsen.

V prodeji se počítač HP OMEN X objeví v listopadu za cenu 1 999 dolarů. Česká cena zatím nebyla stanovena.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning