osmijadrove-soc-qualcomm-snapdragon-810-bude-pohanet-mobilni-zarizeni-s-windows-10
PCTuning Novinka

Osmijádrové SoC Qualcomm Snapdragon 810 bude pohánět mobilní zařízení s Windows 10

Ondřej Štěpánek
Ondřej Štěpánek
3. 2. 2015 06:00 6 Sdílej:

Společnost Qulacomm potvrdila, že oním osmijádrovým čipsetem, na němž budou založeny chytaná mobilní zařízení s operačním systémem Windows 10, bude SoC Snapdragon 810.

Reklama
Reklama

O tom, že budoucí tablety a chytré telefony s chystaným operačním systémem Windows 10 budou založeny na osmijádrovém procesoru, jsme Vás informovali před několika dny. Nyní tuto informaci potvrdila společnost Qualcomm, která bude výrobcem těchto procesorů. Konkrétně by se mělo jednat o novou vlajkovou loď společnosti, osmijádrový čipset SoC Snapdragon 810.

V tiskové zprávě zároveň tento výrobce naznačil, že stejný čipset bude v následujících měsících využit také v několika nových mobilních zařízeních od partnerů Qualcommu jako je Motorola, Sony, Oppo, Xiaomi a LG. Lze očekávat, že první vlna těchto zařízení bude k vidění už na veletrhu Mobile World Congress 2015, která se bude konat už začátkem příštího měsíce v Barceloně.  

Zdroj: 1, 2

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning