palit-predstavil-dve-nove-rady-ssd-pro-bezne-spotrebitele-a-hrace
Novinka Palit představil dvě nové řady SSD pro běžné spotřebitele a hráče

Palit představil dvě nové řady SSD pro běžné spotřebitele a hráče

Ondřej Štěpánek

Ondřej Štěpánek

28. 3. 2017 14:30

Značka Palit Microsystems Ltd, která byla doposud známá z oblasti prodeje grafických karet GeForce, nyní zabrousila také na trh s SSD. Představila přitom hned dvě řady 2,5" SSD s rozhraním SATA III.

Reklama

První série, která nese označení UVS zahrnuje disky pro běžné uživatele, kteří budou mít na výběr z celkem široké škály kapacitních verzí disků. Konkrétně se zatím dočkáme 120GB, 256GB, 480GB a 512GB varianty. Zásadní rozdíl mezi jednotlivými produkty tkví v přenosových rychlostech a použitých čipech. Nejmenší varianta nabídne čipy s TLC buňkami, zatímco tři větší využívají 3D TLC NAND flash čipy.

Palit představil dvě nové řady SSD  pro běžné spotřebitele a hráče
i Zdroj: PCTuning.cz

Nejmenší varianta potěší sekvenčními rychlostmi při čtení až 560 MB/s a při zápisu až 375 MB/s. 256GB verze pak nabídne sekvenční zápis až 470 MB/s a největší dvě varianty mají hodnoty sekvenčních přenosových rychlostí shodně 525 a 465 MB/s. Liší se samozřejmě i rychlosti náhodného čtení a zápisu malých 4K souborů. Zde se hodnoty pohybují obdobně okolo 33 MB/s u čtení a až 110 MB/s při zápisu. Všechny disky mají 2,5" formát a tloušťku 7 mm a využívají řadič Phison S3111-S11.

Palit představil dvě nové řady SSD  pro běžné spotřebitele a hráče
i Zdroj: PCTuning.cz

Řada pro hráče GFS na druhé straně zahrnuje pouze tři modely s kapacitami 120, 128 a 240 GB. Tyto modely mají jednu výraznou výhodu, kterou je využití 3D NAND flash čipů s typem buněk MLC. Opět je zde využit stejný řadič a jednotlivé modely se mírně liší přenosovými rychlostmi. Ty se ale nijak výrazně neodchylují od rychlostí u řady UV-S. Dva menší modely nabídnout rychlosti až 540 a 450 MB/s a největší dosahuje na 560 a 480 MB/s při sekvenčním čtení a zápisu.

Palit představil dvě nové řady SSD  pro běžné spotřebitele a hráče
i Zdroj: PCTuning.cz

Všechny disky by se měly pochlubit podporou TRIM a opravou chyb LDPC ECC. Na všechny disky výrobce poskytne 3letou záruku. Ceny jednotlivých verzí zatím neznáme.

Zdroj: 1, 2, 3

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama