pirati-dostanou-kompenzaci
Novinka "Piráti" dostanou kompenzaci

"Piráti" dostanou kompenzaci

Stančík Martin

Stančík Martin

20. 12. 2006 00:00 1

Sony BMG odškodní uživatele v Kalifornii, jejichž počítače byly poškozeny anti-pirátským softwarem na CD od této společnosti.

Reklama

Vyřeší se tak dlouhodobé soudní žaloby, jež na Sony BMG podaly některé americké státy. Po domluvě s Kalifornií se očekává, že vyrovnání bude následovat i s dalšími státy. Jako část ujednání firma zaplatí uživatelům, kteří mohou poškození prokázat potřebnou dokumentací, až 175 dolarů. Následně Sony zaplatí 380 000 liber jako pokutu státu. "K jejich dobru tyto praktiky zastavili ihned, jak jsme se jimi začali zabývat," řekl žalobce Tom Papageorge z Los Angeles.

"Piráti" dostanou kompenzaci
i Zdroj: PCTuning.cz

Poprvé bylo Sony obviněno z podivných praktik v roce 2005 - společnost totiž používala k zamezení ilegálního kopírování CD podobné techniky jako tvůrci virů. Vývojář Mark Russinovich zjistil, že anti-pirátský software XCP se na počítači skrýval podobně jako nepříjemné viry. Tato technologie podle něj mohla být zneužita útočníky. Následně bylo na Sony podáno několik žalob. Předpokládá se, že v oběhu jsou miliony CD s takovou ochranou - hudební disky však byly prodávány pouze v Severní Americe.

Zdroj: BBC

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama