Playstation 3 bude zelenější
Brčálově zelené verze této herní konzole se skutečně nedočkáme, naproti tomu však trochu ulehčíme životnímu prostředí a v neposlední řadě své peněžence.
Společnost Sony údajně reagovala na kritiku, která se na ní snáší kvůli spotřebě energie u PS3. Její třetí generace, která se do oběhu dostane o letošní prázdniny, si tak má vyžádat o 10% až 20% méně elektřiny než její předchůdci. Konzole se bude nadále sestávat z 65nm procesoru Cell a stejně tak 65nm RSX grafického čipu. Jediná změna se dotkne chlazení, kde v současnosti používané měděné heatpipe trubice nahradí jemné hliníkové žebrování.
Přeloženo do čísel - z nynější spotřeby 135W bychom se měli dostat na hodnoty 100W - 120W. Původní konzole s 90nm procesorem Cell si říkala dokonce o 180W. Uvidíme jak si povede (snad ještě tento rok) 45nm verze Playstation 3, která by si podle odhadů měla říkat o 40% méně energie než 65nm generace. S jejím příchodem bychom se možná mohli dočkat i celkového zmenšení "case" konzole, ale nechme se překvapit, s čím Sony přijde. Už jen avizované snížení energetické spotřeby je více než chvályhodné.
Zdroj: TG Daily