playstation-4-stale-skvele-vydelava-posledni-kvartal-je-rekordni
Novinka PlayStation 4 stále skvěle vydělává, poslední kvartál je rekordní

PlayStation 4 stále skvěle vydělává, poslední kvartál je rekordní

Martina Lipertová

Martina Lipertová

2. 8. 2018 10:35

Konzole PlayStation 4 překročila nový milník. Společnost Sony oznámila, že ve čtvrtletí končícím 31. července  prodala 3,2 milionu konzolí. Celkem se tedy k zákazníkům dostalo už přes 82 milionů PS4.  

Reklama

Ve stejném období minulého roku se PS4 prodalo 3,3 milionu kusů, jedná se tedy o lehký pokles prodejů. To ale neznamená, že by se konzoli nevedlo dobře, naopak. Lehký pokles prodejů je v tomto obdobní zcela normální, konzole je totiž na konci svého životního cyklu a Sony v současné chvíli bude vydělávat spíše z prodeje softwaru.

PlayStation 4 stále skvěle vydělává, poslední kvartál je rekordní
i Zdroj: PCTuning.cz

O tom, že to s PlayStationem 4 jde velmi dobře svědčí také přehodnocení předpovědí o počtu prodaných kusů za tento fiskální rok. Sony nejprve predikovala 16 milionů kusů, po posledních výsledcích však svoje predikce zvedla na 17 milionů.

Divize Game & Network Services (prodej her a předplatného PSN atd.) vykázala nárůst o 36 procent. K těmto číslům hodně přispěl prodej hry God of War stejně jako "skvělé prodeje dalších titulů třetích stran". Akční titul God of War se začal prodávat v dubnu a stal se nejlépe prodávaným exkluzivním titulem všech dob.

PlayStationu 4 se vede velmi dobře, ale společnost Sony ztrácí na popularitě některými svými postoji, jako je například bránění cross-play (hraní her s hráči z ostatních herních platforem). Snad si tím hráče nepoštve proti sobě a bude se jí dařit i v prodejích PlayStatitonu 5.

Zdroj: 1, 2

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama