Podívejte se, jak malajská policie zničila přes 1000 minerů na těžbu bitcoinů
PCTuning Novinka

Podívejte se, jak malajská policie zničila přes 1000 minerů na těžbu bitcoinů

Mirek Kočí

Mirek Kočí

21. 7. 2021 14:23 2

Malajská policie podnikla několik razií proti nelegálnímu odběru elektřiny, při kterých zabavila 1 069 zařízení pro těžbu bitcoinů. A naložila s nimi po svém, jak se sami můžete přesvědčit. Rozložila je na parkovišti a rozdrtila válcem. Jedná se o zcela jiný přístup, než k zabaveným PC zaujímá Čína, která je následně prodává v různých aukcích.

Reklama
Reklama

Server server Dayak Daily uvedl, že hodnota zabavených těžebních sestav (tzv. minerů) činila zhruba 5,3 milionu malajsijských ringgitů, což je dle aktuálního kurzu více než 27,3 milionu korun.

Těžaři během posledních několika měsíců měli ukrást elektřinu za dva miliony dolarů. A byl to právě vysoký odběr, který zaktivizoval policii. Těžba kryptoměn v Malajsii totiž není nelegální. Stát má ale přísné zákony týkající se spotřeby energie.

Dle organizace Cambridge Bitcoin Electricity Consumption se Malajsie se na celosvětové těžbě bitcoinů podílí pouze z 3,44 procenta. První je Čína (46 %), druhé USA (16 %) a následují Kazachstán (8 %) a Rusko (6 %).

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning