Podívejte se na hodinovou vesmírnou procházku ve 4K
i Zdroj: Seán Doran
Novinka Podívejte se na hodinovou vesmírnou procházku ve 4K

Podívejte se na hodinovou vesmírnou procházku ve 4K

Miroslav Ježek

Miroslav Ježek

31. 7. 2022 15:25

Úžasná podívaná, která bere dech (ve vesmíru doslova).

Reklama
Reklama

NASA běžně vysílá přímé přenosy, když astronauti vystupují do volného prostoru. Můžeme tak v reálném čase sledovat jejich práci, komunikaci se střediskem, řešení problémů a hltat očima scenérie našeho malého modrého světa. Potíž je, že ač je NASA technicky na výši, ne vždy je přenos dokonalý. Umělec Sean Doran se specializuje na materiály z NASA - vezme je, vyčistí, zvýší rozlišení, snímky, odstraní šum a vůbec provede s obrazem nemálo kouzel.

To samé udělal u hodinové kosmické procházky, kdy dva astronauti Terry Virts a Barry Willmore natahovali sérii kabelů v roce 2015. Video bylo natočené Terrym na GoPro (dva výstupy, 25.2.2015 a 1.3.2015). Výsledkem Seanovy práce je úchvatné a detailní video, kdy můžeme být doslova při tom a obdivovat i ty nejmenší detaily viditelné kosmické stanice ISS a Země. Nahrávka sice neobsahuje zvuk, ale stačí si pustit na pozadí nějakou tématickou hudbu, video hodit na fullscreen a kochat se.

Zdroj: Sean Doran

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Pctuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Pctuning