polovina-kancelarskych-pc-v-severni-americe-neni-pripravena-na-vistu
Novinka Polovina kancelářských PC v Severní Americe není připravena na Vistu

Polovina kancelářských PC v Severní Americe není připravena na Vistu

Stančík Martin

Stančík Martin

8. 12. 2006 00:00 6

Vysoké nároky nového operačního systému Windows Vista zapříčiňují, že polovina firemních počítačů v Severní Americe nebude na nástup Visty připravena.

Reklama

I když analytici předpovídají, že se v příštím roce prodá na 90 milionů kopií Windows Vista - což je o hodně více, než 67 milionů, kterých v prvním roce od vydání dosáhly Windows XP - nemusí se to mnoha společnostem moc vyplatit. Vista totiž na hardwarové nároky klade mnohem větší důraz, než jakýkoli jiný operační systém v minulosti, což hlavně u firemních strojů může být problém. Společnost Softchoice Research vypočítala, že pouze šest procent počítačů pro byznys splní HW požadavky pro Windows Vista Ultimate, nejvyšší verzi systému.

Do studie bylo zapojeno 112 113 počítačů ze 472 severoamerických organizací. Nejmenší nároky na CPU u Visty stouply o 243 procent, pokud jste před několika lety upgradovali z Windows 2000 na XP, byl to nárůst jen o 75 procent. "V době vydání Windows XP minimální hardwarovou konfiguraci splňovalo více než sedmdesát procent počítačů, v našem průzkumu u Visty je to jen 50 procent," řekl Dean Williams.

Zdroj: Daily Tech

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama