polske-zastoupeni-amd-potvrdilo-cenu-radeonu-rx-480
PCTuning Novinka

Polské zastoupení AMD potvrdilo cenu Radeonu RX 480

ondrej-stepanek
Ondřej Štěpánek
22. 6. 2016 12:15 50 Sdílej:

Web VideoCardz informuje o tom, že podle polského zastoupení AMD bude nový Radeon RX 480 z rodiny Polaris 10 stát 229 amerických dolarů.

Reklama
Reklama

Samozřejmě jde o doporučenou maloobchodní cenu, která se může na různých trzích lišit a připočítat si k ní musíme minimálně DPH. Cena bude také jistě vyšší v lokalitách, kde bude omezená zásoba těchto grafik, což by se mohlo a s největší pravděpodobností i bude týkat našeho trhu. 

229 dolarů, což je v přepočtu zhruba 5 500 Kč bez DPH, by měla stát verze s 8 GB pamětí, zatímco za variantu se 4 GB VRAM dáme 199 dolarů (4 770 Kč bez DPH). Pokud připočítáme pouze daň, vyšly by nás grafiky na zhruba 6 650 Kč a 5 770 Kč. Cena na našem trhu ale bude pravděpodobně ještě vyšší a u 8GB verze by mohla sahat až na hranici 8 000 Kč, o čemž jsme Vás již informovali

Na fóru Overclockers UK také Andrew "Gibbo" Gibson potvrdil, že ke 29. červnu, kdy snad má být ukončeno NDA a karta oficiálně představena, nebudou k dostání upravená provedení různých výrobců, ale pouze ta referenční. Gibbo v příspěvku také chválí referenční chladič, který má být tichý, ale výkonný. 

Zdroj: VideoCardz

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning