polsti-poslanci-nosili-masky-anonymous-na-protest-proti-podpisu-dohody-acta
PCTuning Novinka

Polští poslanci nosili masky Anonymous, na protest proti podpisu dohody ACTA

Mirek Kočí

Mirek Kočí

27. 1. 2012 15:15 34

Největší protesty proti podpisu kontroverzního dokumentu se odehrávají v sousedním Polsku. Poslanci třetí nejsilnější strany Hnutí Palikota neváhali dokonce přijít na jednání dolní komory parlamentu s maskami Guy Fawkese, symbolem hnutí Anonymous.

Reklama
Reklama

Včera byla v Tokiu zástupci 22 států Evropské unie včetně České republiky podepsána dohoda ACTA, která je zaměřena proti obchodu s padělky, ale podle většiny kritiků z řad odborné veřejnosti je navrhnuta tak, že omezuje spíše práva uživatelů a likviduje svobodný internet.

Lidé se proti podpisům svých zákonodárců bouří na sociálních sítích. Asi nejvíce to je vidět v sousedním Polsku, kde proti smlouvě již několikátým dnem demonstrují tisíce lidí, kteří neváhali ve městech Poznaň a Lublin vyjít do ulic i poté, co se jejich zástupci k dohodě připojili.

Asi není náhoda, že podpis důležitého dokumentu, o kterém vládní špičky veřejnost, chcete-li "ovčany", raději neinformují a jeho možné důsledky bagatelizují, byl včleněn do programu jednání týkajícího se rybolovu a zemědělství. První krok se vládám podařilo učinit, nyní smlouvu musí ještě schválit Evropský parlament.

Nepřehlédněte:

Česko v tichosti podepsalo kontroverzní smlouvu ACTA. Slováci stále váhají

Nejsilnější protesty proti kontroverzní dohodě byly zaznamenány v Polsku, za které smlouvu ACTA (Anti-Counterfeiting Trade Agreement) podepsala velvyslankyně Jadwiga Maria Rodowicz-Czechowska. Za ČR ji svým podpisem stvrdila velvyslankyně Ing. Kateřina Fialková.

Ne všechny politické strany u našich severních sousedů ale s podpisem smlouvy souhlasí. Silně proti byla třetí nejsilnější strana Hnutí Palikota, která svou nevoli s oficiálním rozhodnutím dala najevo originálním a neotřelým způsobem.

V době, kdy v Japonsku docházelo k podpisu smlouvy, si její poslanci na jednání dolní komory parlamentu, Sejmu, dali před obličej masku Guy Fawkese podle komiksu a filmu V jako Vendetta, která se stala symbolem hnutí Anonymous.

Polští poslanci nosili masky Anonymous, na protest proti podpisu dohody ACTA

poslanci strany Hnutí Palikota | foto: Alik Keplicz

Zdroj: news.yahoo

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning