pred-peti-lety-zemrel-spoluzakladatel-applu-steve-jobs
Apple Novinka Před pěti lety zemřel spoluzakladatel Applu Steve Jobs

Před pěti lety zemřel spoluzakladatel Applu Steve Jobs

Mirek Kočí

Mirek Kočí

5. 10. 2016 19:00

Dnes je tomu přesně pět let, co zemřel Steve Jobs, člověk s dokonalým instinktem a perfekcionista, který dal světu uživatelsky přívětivá mobilní zařízení.

Reklama

Jobs byl spoluzakladatelem a výkonným ředitelem společnosti Apple, jejíž produkty určovaly trendy ve vývoji počítačového průmyslu a která nevzhledné mobilní přístroje povýšila na stylové doplňky.

Steven Paul Jobs firmu Apple založil spolu se svým kamarádem Stevem Wozniakem v roce 1976 v jedné garáži v kalifornském Silicon Valley. Ještě před koncem 70. let sestavili svůj první počítač. Prorazili ale až s novou verzí, která se stala hitem a díky které Apple na začátku 80. let úspěšně vstoupil na burzu. Tehdy se staly z Jobse a Wozniaka milionáři.

Z Applu byl Jobs vyhozen v roce 1985, a to kvůli komerčnímu neúspěchu počítače Macintosh, který se místo složitých příkazů ovládal pomocí myši a menu. Zpět ke kormidlu skomírající firmy byl Jobs povolán v roce 1997. Společnost následně díky produktům jako iPod, iPhone nebo iPad přeměnil a vrátil do první ligy.

Apple je momentálně nejcennější značkou světa. Podle společnosti Interbrand její hodnota momentálně dosahuje 178 miliard dolarů (4,3 bilionu Kč).

Zdroj: CoM

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama