pripravuje-amd-refresh-procesoru-ryzen-vermeer
PCTuning Novinka

Připravuje AMD refresh procesorů Ryzen Vermeer?

Mirek Kočí
Mirek Kočí
18. 5. 2021 19:30 Sdílej:

Známý nadšenec Patrick Schur se dostal k informacím o nových procesorech společnosti AMD. Vyplývá z nich, že bychom se mohli dočkat příchodu vylepšeného Ryzenu 9 5950X a vedle něj pak i možné náhrady za Ryzen 5 5600X.

Reklama
Reklama

AMD chystá stepping B2 alespoň dvou procesorů Ryzen generace Vermee. Kódy, ke kterým se Shur dostal, prozrazují, že půjde o jeden šestnáctijádrový a jeden šestijádrový procesor. Zatímco první by měl běžet na nominálních 3,4 GHz a v Turbu na 5,0 GHz, tak druhý si vystačí se základním taktem 3,7 GHz a v Turbu nabídne 4,6 GHz.

Některé servery spekulují, zda AMD během léta náhodou nevydá nové Ryzeny s označením XT, které by přinesly navýšení výkonu, byť nejspíše jen velmi mírné. Mnozí se pak upínají k tomu, že firma uvede procesory Zen 3+ známé jako Warhol, i když podle nás jejich cesta do obchodů zatím není na pořadu dne.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning