project-xcloud-od-microsoftu-umozni-hrani-her-z-xboxu-na-telefonech
PCTuning Novinka

Project xCloud od Microsoftu umožní hraní her z Xboxu na telefonech

Martina Lipertová
Martina Lipertová
9. 10. 2018 06:00 2 Sdílej:

Společnost Microsoft oznámila, že testuje službu pro streamování Xboxových her, která je v současné chvíli označována jako Project xCloud.

Reklama
Reklama

Microsoft zatím službu představil pouze ve svém blogovém příspěvku. Jsou v něm zobrazovány hry jako Forza nebo Halo, které jsou hrány na Android tabletech a telefonech. Hra funguje jak s xboxovým ovladačem spárovaným přes Bluetooth, tak bez ovladače, jenom za použití dotekové obrazovky.

„Projekt xCloud, nejmodernější globální technologie pro hraní her vám nabídne možnost hrát na jakémkoliv zařízení, které si vyberete, aniž byste byli vázáni k jakémukoliv zařízení“ uvedl prezident pro cloudové hraní společnosti Microsoft Kareem Choudhry.

Veřejné testy služby Projekt xCloud budou zahájeny v roce 2019. Společnost dále uvedla, že služba by se neměla vázat na konkrétní tituly, ale být k dispozici plošně pro streamování všech her bez zapojení herních vývojářů.

Zdroj: 1, 2, 3

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning