prvni-smartphone-s-kamerkou-pod-displejem-v-testu-propadl
Novinka První smartphone s kamerkou pod displejem v testu propadl

První smartphone s kamerkou pod displejem v testu propadl

Mirek Kočí

Mirek Kočí

22. 2. 2021 17:00

V testech organizace DxOMark se čas od času objevují smartphony, které jsou nečím jedinečné. Platí to i v případě nového ZTE Axon 20 5G, který má čelní fotoaparát schovaný pod displejem. Testování dopadlo tak jak se čekalo, tedy velkým fiaskem.

Reklama

Že má technologie fotoaparátů ukrytých pod displejem ještě velké rezervy, dokládá fototest serveru DxOMark, v němž má ZTE Axon 20 5G druhý nejhorší čelní fotoaparát v databázi organizace. Výsledek pouhých 26 bodů hovoří za vše.

Fotografiím z čelní kamerky chybí detaily, nouze není o různé artefakty a patrné je i obrovské množství šumu. Ostrost lze pozorovat snad jen ve středu snímků, vše ostátní je jakoby mírně mázlé.

Axon 20 5G má velký displej úhlopříčky 6,92 palce s FHD rozlišením a obnovovací frekvencí 90 Hz. Na zadní straně telefonu najdeme čtyři snímače: hlavní s rozlišením 64 Mpx, 8Mpx širokoúhlý a 2Mpx pro makro a hloubku ostrosti. Vepředu v průstřelu displeje pak je oněn kritizovaný 32Mpx foťák.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Pctuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Pctuning