prvni-smartphone-s-kamerkou-pod-displejem-v-testu-propadl
Novinka První smartphone s kamerkou pod displejem v testu propadl

První smartphone s kamerkou pod displejem v testu propadl

Mirek Kočí

Mirek Kočí

22. 2. 2021 17:00

V testech organizace DxOMark se čas od času objevují smartphony, které jsou nečím jedinečné. Platí to i v případě nového ZTE Axon 20 5G, který má čelní fotoaparát schovaný pod displejem. Testování dopadlo tak jak se čekalo, tedy velkým fiaskem.

Zvolte nejlepší hry roku 2023 a vyhrajte herní hardware

Zvolte nejlepší hry roku 2023 a vyhrajte herní hardware

S partnerem Samsung SSD přinášíme velkou čtenářskou a redakční anketu. Za svůj hlas pro nejlepší hru můžete získat řadu cen…

1. 12. 2023 13:00
15
Reklama

Že má technologie fotoaparátů ukrytých pod displejem ještě velké rezervy, dokládá fototest serveru DxOMark, v němž má ZTE Axon 20 5G druhý nejhorší čelní fotoaparát v databázi organizace. Výsledek pouhých 26 bodů hovoří za vše.

Fotografiím z čelní kamerky chybí detaily, nouze není o různé artefakty a patrné je i obrovské množství šumu. Ostrost lze pozorovat snad jen ve středu snímků, vše ostátní je jakoby mírně mázlé.

Axon 20 5G má velký displej úhlopříčky 6,92 palce s FHD rozlišením a obnovovací frekvencí 90 Hz. Na zadní straně telefonu najdeme čtyři snímače: hlavní s rozlišením 64 Mpx, 8Mpx širokoúhlý a 2Mpx pro makro a hloubku ostrosti. Vepředu v průstřelu displeje pak je oněn kritizovaný 32Mpx foťák.

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama