prvni-stripky-o-dvou-novych-athlonech-s-grafikou-vega
PCTuning Novinka

První střípky o dvou nových Athlonech s grafikou Vega

petr-valek
Petr Válek
30. 5. 2018 14:00 Sdílej:

Firma AMD se, zdá se, rozhodla v nejbližší době vydat další pokračovatele rodiny procesorů Athlon, nyní založené na Ryzenech. 

Reklama
Reklama

Dva nové modely, AMD Athlon 200GE a Athlon Pro 200GE budou s největší pravděpodobností představeny na veletrhu Computex. A jak již písmena v názvech modelů naznačují budou také vybaveny integrovanou grafikou Vega 3.

Samo AMD se o těchto modelech zatím nezmínilo, nicméně si jejich existence všiml server Anandtech kdy se tyto objevily v seznamu procesorů podporovaných BIOSem desky ASUS Crosshair VII Hero, konkrétně verzí 0509. 

Půjde o první Athlony vycházející z architektury "Zen" (Raven Ridge) vyráběné 14nm procesem, v obou případech se jedná o dvoujádra se čtyřmi vlákny (2C/4T), 4MB L3 cache, základním taktem 3,2GHz a integrovanou grafikou Vega 3 a spotřebou 35W.  

Zda budou vybaveny turbem, jedno či dvoukanálovým řadičem zatím není jasné. Stejně tak nejsou žádné indicie o cenách. Tedy si budeme muset počkat do Computexu. 


Zdroj: Anandtech

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning