QNAP představuje QTS 5.0 Beta s aktualizovaným jádrem. Zapojte se do testování
i Zdroj: PCTuning.cz
Novinka QNAP představuje QTS 5.0 Beta s aktualizovaným jádrem. Zapojte se do testování

QNAP představuje QTS 5.0 Beta s aktualizovaným jádrem. Zapojte se do testování

Mirek Kočí

Mirek Kočí

5. 7. 2021 11:18 1

Společnost QNAP Systems představila nejnovější verzi svého operačního systému pro NAS. QTS 5.0 byl upgradován na Linux Kernel 5.10, má vylepšené zabezpečení, podporu WireGuard VPN a vylepšený výkon NVMe SSD cache. A to není vše!

Reklama

Nástroj DA Drive Analyzer využívající cloudovou umělou inteligenci pomáhá předpovídat očekávanou životnost disků. Součástí nejnovější verze systému je i aplikace QuFTP, která pomáhá plnit osobní i firemní potřeby přenosu souborů. QNAP navíc zve uživatele, aby se zapojili do programu testování bety (ZDE) a poskytovali zpětnou vazbu. Firma pak bude moci QTS na základě zpětné vazby rychleji vylepšovat.

Klíčové nové aplikace a funkce v systému QTS 5.0:

 • Optimalizované uživatelské rozhraní:
  Obsahuje plynulejší navigaci, pohodlný vizuální design, nástěnku pro usnadnění po první instalaci NAS a vyhledávací panel v hlavní nabídce pro rychlé vyhledávání aplikací.
 • Zvýšené zabezpečení:
  Podporuje TLS 1.3, automaticky aktualizuje QTS a aplikace, a poskytuje klíče SSH pro ověřování k zabezpečení přístupu k NAS.
 • Podpora pro WireGuard VPN:
  Nová verze QVPN 2.0 integruje lehkou a spolehlivou síť WireGuard VPN a poskytuje uživatelům snadno použitelné rozhraní pro nastavení a bezpečné připojení.
 • Vyšší výkon NVMe SSD cache:
  Nové jádro zlepšuje výkon a využití NVMe SSD. Po aktivaci akcelerace cache lze efektivněji využívat úložiště SSD a zároveň odlehčit paměťovým zdrojům.
 • Vylepšené rozpoznávání obrázků pomocí Edge TPU:
  Využitím jednotky Edge TPU v QNAP AI Core (modul s umělou inteligencí pro rozpoznávání obrázků) dokáže QuMagie rychleji rozpoznávat obličeje a předměty, zatímco QVR Face posiluje analýzu videa v reálném čase pro okamžité rozpoznávání obličejů.
 • DA Drive Analyzer s diagnostikou založenou na umělé inteligenci:
  DA Drive Analyzer využívá cloudovou umělou inteligenci k predikci očekávané životnosti disků a pomáhá uživatelům plánovat výměnu disků s předstihem, aby se ochránili před výpadky serveru a ztrátou dat.
 • QuFTP zajišťuje bezpečný přenos souborů:
  QNAP NAS může fungovat jako server FTP se šifrovaným připojením SSL/TLS, řízením šířky pásma QoS, nastavením omezení přenosu FTP nebo omezení rychlosti pro uživatele a skupiny. QuFTP podporuje také klienta FTP.
Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama