
Radeon RX 6700 XT se prodával na českém Bazoši za šílené peníze
Společnost AMD uvedla grafickou kartu Radeon RX 6700 XT, která využívá nový grafický čip Navi 22. Výkonem mírně překonává RTX 3060 Ti, doporučenou cenou taktéž.
Recenzi od kolegy Adama Vágnera si můžete přečíst zde. Nedopadla vůbec špatně. Problémem nové karty je dostupnost. V obchodech není a jen tak nebude. Česká cena doporučená AMD činí 12 799 Kč. Předpokládaná dodací lhůta je nicméně 3 až 6 měsíců, přičemž ve většině obchodů se ani nemůžete zařadit do fronty na objednávky.To je problém.
Někteří češi se ke kartě ale už přece jenom dostali a rozhodli trochu vydělat na serveru bazoš.cz. V prvním případě se RX 6700 XT od Powercolor Hellhound prodávala za 28 000 korun. Ve druhém prodejce konkrétní model nespecifikoval, grafiky se však nakonec zbavil za 29 000 korun. V obou případech šlo o více než dvojnásobek doporučené ceny.
