radeon-rx480-na-ceste-do-redakce
Novinka Radeon RX480 na cestě do redakce!

Radeon RX480 na cestě do redakce!

Z. Obermaier

Z. Obermaier

10. 6. 2016 07:49 172

(Update) Ano, je to tak. Příští týden dorazí na test nový Radeon (2x), my s testem na konec měsíce čekat nemusíme ..

Reklama
Reklama

NDA sice končí až 29.6, nás ale netrápí - my žádné nepodepsali, ani výrobce jež karty posílá žádné podepsat nechtěl, tudíž nás nic nezavazuje. Příští týden dorazí dvě karty do CrossFire, které s chutí otestujeme ihned jak přijdou. Pokud půjde vše dle plánu, test bude někdy mezi 20-24.6. Zajímavou zprávou také je fakt, že některé české obchody karty budou už příští týden mít skladem a jen budou čekat na oficiální start prodeje, pokud někde máte známého, můžete mít doma nový Radeon třeba už příští víkend. Druhou pozitivní informací je dostupnost, karet mají být prý stovky, a tudíž vyjde na každého. Dostupnost prý bude skvělá ... (dle zástupce českého obchodu). Cenu bohužel zatím nevím, na tu si počkejme - má být ale nebývale příznivá, na novinku. Prý má být na úrovni současných GeForce GTX 960 2GB nebo Radeonů R9 380X. Tedy kolem 6000 Kč s daní. I když výkon, který nabízí tu máme několik let ...

Předpokládaný výkon ukazuje náš obrázek z měření serveru ComputerBase, karta by podle dobře informovaného zdroje nabízet jen o chlup vyšší výkon než Radeon R9 390, na 390X ji prý několik procent bude scházet. Proto také asi nemá v názvu X, jelikož nahrazuje R9 390 a nikoliv 390X. Já jsme byl hodný a šipku jsem tedy umístil kousek výše, kde očekávám výkon přetaktovaných verzí. Pokud se potvrdí cena, získat za cenu GTX 960 výkon skoro jako GTX 980 je bomba. Myslím, že Radeony R9 390X a GeForce GTX 980 příští týden ztratí polovinu ceny, prodávejte dokud ještě nějakou mají :)

Update: Tak cena by snad měla být v ČR 6500 Kč bez DPH (7800 Kč s daní), i tak je to stále dobrá cenovka.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning