raijintek-zofos-evo-elegantni-full-tower-s-prostorem-pro-470mm-grafiky
PCTuning Novinka

Raijintek ZOFOS EVO: elegantní full-tower s prostorem pro 470mm grafiky

Ondřej Štěpánek
Ondřej Štěpánek
20. 3. 2018 19:45 Sdílej:

Počítačová skříň Zofos Evo je nejnovějším přírůstkem do rodiny produktů společnosti Raijintek. Tato prostorná skříň lze zařadit do kategorie full-tower a nabídne dostatečný prostor pro základní desky až do formátu EE-ATX.

Reklama
Reklama

Decentní a elegantní design skříně vytváří zejména hliníkový čelní panel nasvícený pomocí RGB LED a tónované okno přes celou bočnici. Na výběr nicméně budeme mít i variantu Silent, která okno do bočnice postrádá a je navíc odhlučněná. V této verzi se dočkáme odnímatelného krytu na čele a vršku skříně, který je uchycený magnety, a také dvojice 120mm ventilátorů společně s jedním zadním. Odnímatelné čelo za sebou ukrývá prachový filtr a také dvě pozice pro optické mechaniky. Tento prvek je nicméně využitý i u varianty s oknem do bočnice.

Model Window Edition má ale místo bočnice umístěné okno se 4 mm silného temperovaného skla, skrze které se můžeme kochat nainstalovanými komponentami. Vizuální stránka verze s oknem do bočnice je ale samozřejmě vykoupena absencí hluk-tlumících materiálů v bočnici. Varianta Window má navíc přeinstalovaný jeden zadní ventilátor nasvícený pomocí RGB LED a dva čelní větráky bez nasvícení. Co se týče dalších prvků chlazení, oba modely nabídnou prostor pro dodatečnou instalaci ventilátorů, kterých může být celkem sedm. 

Myslí se ale také na uživatele volící pro chlazení kapalinu. Kupříkladu za čelní panel umožní skříň umístit radiátor až do délky 420 mm. Dostatečný prostor je i pro grafické karty, které mohou mít délku až 470 mm a chladiče procesoru, jejichž výška může být až 190 mm. Volit tedy můžeme bez kompromisů high-endové komponenty. Mimoto lze do obou modelů instalovat dvě optické mechaniky, až 10 3,5“ nebo 2,5“ disků a dodatečně ještě tři další 2,5“ HDD či SSD. 

Cenovka obou variant se má pohybovat okolo 150 liber, což je v přepočtu téměř 4 400 Kč bez DPH.

Zdroj: 1, 2, 3

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning