Ray tracing v telefonu? ARM to má v plánu
i Zdroj: depositphotos
Novinka Ray tracing v telefonu? ARM to má v plánu

Ray tracing v telefonu? ARM to má v plánu

Miroslav Ježek

Miroslav Ježek

29. 6. 2022 18:30 1

Mobilní hraní se posune do éry fotorealismu. Tak trochu.

Reklama
Reklama

Ray tracing poslední dobou hýbe herním světem. Dosud byl výsadou jen našich výkonných PC strojů a konzolí. Nicméně firma ARM má v plánu tři grafické čipy s hromadou nových funkcí a jedna z nich je právě HW podpora ray tracingu. Nová řada dostala jméno Immortalis a první GPU s ray tracingem bude Immortalis-G715. Loni sice RT fungoval i na čipu Mali-G710, ale jen softwarově. Dočkat bychom se měli na začátku roku 2023. Kromě Immortalis-G715 budou i nové Mali-G715 a G615 bez RT. 

AMR roadmap
AMR roadmap

Je jasné, že GPU s ray tracingem nebude v telefonu za pět litrů, ale jen v nadupaných špičkových modelech. Jedna věc je ovšem HW podpora a druhá aby byl software, který z toho bude těžit. U telefonů však nedostatek zřejmě nehrozí, neboť mlíčňáci dnes paří hlavně na mobilech a aplikace se rojí jako komáři po dešti. Zkomprimovat do telefonu výkon jako má RTX 3090 však asi ještě chvíli potrvá.

Zdroj: techspot

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Pctuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Pctuning