s-huawei-ukoncuji-spolupraci-intel-nvidia-a-dalsi-firmy
Novinka S Huawei ukončují spolupráci Intel, Nvidia a další firmy

S Huawei ukončují spolupráci Intel, Nvidia a další firmy

Mirek Kočí

Mirek Kočí

20. 5. 2019 11:00 11

Po společnosti Google ruší obchodní vztahy s Huawei další významné americké podniky. Jsou mezi nimi například firmy Intel a Microsoft, výrobce procesorů a modemů Qualcomm, firma Xilinx nebo Broadcom. Až do dalšího rozhodnutí všichni tito výrobci nebudou Huawei dodávat žádné výrobky.

Zvolte nejlepší hry roku 2023 a vyhrajte herní hardware

Zvolte nejlepší hry roku 2023 a vyhrajte herní hardware

S partnerem Samsung SSD přinášíme velkou čtenářskou a redakční anketu. Za svůj hlas pro nejlepší hru můžete získat řadu cen…

1. 12. 2023 13:00
16
Reklama

Pro čínský podnik to znamená, že bude muset omezit výrobu svých notebooku MateBook, které běží na čipových sadách od Intelu a využívají grafické akcelerátory Nvidia a operační systém Windows 10. Uvnitř přenosných počítačů se také nachází důležitá konektivita od Qualcommu a Broadbandu. Vztahy s Huawei rozvážou (pokud už to neudělali) v nejbližších hodinách zřejmě také výrobci paměťových čipů Western Digital a Micron Technology.

Ukazuje se, že dekret, který koncem týdne podepsal americký prezident Donald Trump a který Huawei zařadil na černou listinu, tohoto výrobce zcela ochromí a způsobí mu obrovské ztráty.  Vše se přitom děje na pozadí obchodní války mezi Spojenými státy a Čínou, kdy obě strany stále nedospěly k dohodě. Dosud šlo především o cla, přímý útok na jednu z předních čínských firem ale může celý spor nepříjemně eskalovat.

S Huawei ukončují spolupráci Intel, Nvidia a další firmy
i Zdroj: PCTuning.cz

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama