s-huawei-ukoncuji-spolupraci-intel-nvidia-a-dalsi-firmy
Novinka S Huawei ukončují spolupráci Intel, Nvidia a další firmy

S Huawei ukončují spolupráci Intel, Nvidia a další firmy

Mirek Kočí

Mirek Kočí

20. 5. 2019 11:00 11

Po společnosti Google ruší obchodní vztahy s Huawei další významné americké podniky. Jsou mezi nimi například firmy Intel a Microsoft, výrobce procesorů a modemů Qualcomm, firma Xilinx nebo Broadcom. Až do dalšího rozhodnutí všichni tito výrobci nebudou Huawei dodávat žádné výrobky.

Reklama
Reklama

Pro čínský podnik to znamená, že bude muset omezit výrobu svých notebooku MateBook, které běží na čipových sadách od Intelu a využívají grafické akcelerátory Nvidia a operační systém Windows 10. Uvnitř přenosných počítačů se také nachází důležitá konektivita od Qualcommu a Broadbandu. Vztahy s Huawei rozvážou (pokud už to neudělali) v nejbližších hodinách zřejmě také výrobci paměťových čipů Western Digital a Micron Technology.

Ukazuje se, že dekret, který koncem týdne podepsal americký prezident Donald Trump a který Huawei zařadil na černou listinu, tohoto výrobce zcela ochromí a způsobí mu obrovské ztráty.  Vše se přitom děje na pozadí obchodní války mezi Spojenými státy a Čínou, kdy obě strany stále nedospěly k dohodě. Dosud šlo především o cla, přímý útok na jednu z předních čínských firem ale může celý spor nepříjemně eskalovat.

S Huawei ukončují spolupráci Intel, Nvidia a další firmy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning