samsung-predstavil-dvojici-novych-tenkych-externich-mechanik-se-218gb-a-se-208gb
Novinka Samsung představil dvojici nových tenkých externích mechanik SE-218GB a SE-208GB

Samsung představil dvojici nových tenkých externích mechanik SE-218GB a SE-208GB

Ondřej Štěpánek

Ondřej Štěpánek

24. 7. 2014 12:00

Firma Samsung nabízí své produkty téměř ve všech oblastech IT, jinak tomu není i u optických mechanik. Nyní přichází právě s dvojicí externích optických vypalovaček SE-218GB a SE-208GB. 

Reklama

Hlavním a největším aktivem obou mechanik jsou jejich kompaktní rozměry a atraktivní design. Rozměry modelu SE-208GB jsou 148,6 × 146 × 14 mm, zatímco model SE-218GN má rozměry 148 × 143 × 14,4 mm. Podle výrobce jsou oba modely určeny zejména uživatelům ultrabooků a kompaktních notebooků, u nichž optická mechanika chybí, a přesto potřebují přístup k dokumentům, fotografiím a multimediálním a jinému obsahu na DVD či CD. 

Samsung představil dvojici nových tenkých externích mechanik SE-218GB a SE-208GB
i Zdroj: PCTuning.cz

Samsung SE-208GB

Pro otevření mechanik slouží tlačítko situované do jejich horní části, čímž se šetří prostor a také zjednodušuje ovládání. Obě mechaniky se mohou pochlubit také nízkou spotřebou energie (technologie Smart Power), čímž se šetří baterie ultrabooku na cestách. O nízké spotřebě svědčí i možnost připojení pomocí jediného portu USB.  Obě mechaniky se mohou pochlubit také technologií Smart Archive Technology, která zajišťuje bezpečné ukládání dat a kvalitu záznamu.

Samsung představil dvojici nových tenkých externích mechanik SE-218GB a SE-208GB
i Zdroj: PCTuning.cz

Samsung SE-218GN

Oba modely by měly být kompatibilní se všemi běžnými operačními systémy včetně Windows 8 a nejnovějšími verzemi Mac OS. Jsou schopny číst a zapisovat soubory různými rychlostmi na různé druhy nosičů včetně odolných disků M-Disc. Rozdíl obou mechanik nespočívá pouze ve vzhledu. K modelu SE-218GN je totiž dodáván také software s názvem MyStory, díky němuž mohou uživatelé stahovat fotografie ze sociálních sítí a vytvářet vlastní fotoalba na optických discích. Podporovány jsou sociální sítě Facebook, Instagram a Google+.

Na náš trh by měly nové externí mechaniky od Samsung dorazit v září. Model SE-218GN bude k dostání za cenu pohybující se kolem 1 000 Kč, zatímco za model SE208GB zaplatíme přibližně 800 Kč. 

Zdroj: 1, 2

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama