sapphire-hd-7990-atomic-dvoucipovka-s-kompletnim-vodnikem
PCTuning Novinka

Sapphire HD 7990 Atomic: Dvoučipovka s kompletním vodníkem

ondrej-kostal
Ondřej Košťál
15. 7. 2013 07:00 4 Sdílej:

Nereferenční návrh tvoří vlastní tištěný spoj a kompletní vodní chlazení zahrnující vodní blok, pumpu s nádržkou a radiátor. Hrát pak můžete až na 6 monitorech.

Reklama
Reklama

Již před nějakým časem byla uvedena oficiální dvoučipová grafická karta HD 7990 od AMD. Ještě před ní se však objevila neoficiální verze, kterou si vytvořili sami partneři. Po referenčním modelu oficiální HD 7990 tak na řadu přichází další a další nereferenční modely. A jedním z nich je Radeon HD 7990 v edici Atomic od společnosti Sapphire.

Na upraveném tištěném spoji najdeme vedle dvou grafických jader Tahiti XT 6 GB videopaměti GDDR5, 18fázovou napájecí kaskádu a PCI-Express můstek PLX PEX8747. Kartu napájí celkem tři 8pinové napájecí konektory. BIOS je zde zdvojený pro každé jádro. Na zadní části najdeme jen plejádu šesti mini-DisplayPortů.

Verze Atomic bude dodávána s kompletním vodním chlazením. Do něj patří vodní blok pokrývající celou kartu (chladí tedy i paměťové moduly a napájecí kaskádu), radiátor o rozměrech 120 × 240 mm s dvojicí 120mm ventilátorů s rychlostí 1200 otáček za minutu a nakonec ještě malou nádrž s integrovanou vodní pumpou.

Bohužel nejsou známé žádné detaily ohledně ceny nebo dostupnosti.

Zdroj: TechPowerUp

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning