sapphire-predstavuje-radeon-hd-7870-xt-s-boost-technologii
PCTuning Novinka

Sapphire představuje Radeon HD 7870 XT s Boost technologií

ales-kanak
Aleš Kaňák
22. 12. 2012 09:00 2 Sdílej:

Společnost Sapphire rozšiřuje své portfolio grafických karet s čipy od AMD o další model. Konkrétně se jedná o grafickou kartu Radeon HD 7870 XT s navýšením taktu GPU díky PowerTune Boost technologii.

Reklama
Reklama

Grafická karta Sapphire Radeon HD 7870 XT je založena na GPU Tahiti LE, které obsahuje celkem 1536 Stream procesorů, 96 TMU, 32 ROP a 24 výpočetních jednotek. Výrobce nastavil frekvenci jádra na 925 MHz. Díky technologii PowerTune Boost se ovšem jeho takt může vyhoupnout až na takt 975 MHz.

Karta dále disponuje celkem 2 GB GDDR5 grafické paměti s efektivním taktem 6 GHz. Sběrnice má šířku 256 bitů. O chlazení se stará dvojice ventilátorů, které chladí heatpipe trubice a hliníková žebra. Z obrazových výstupů je k dispozici Dual Link DVI, HDMI a dvojice mini DisplayPortů. Nadšence může potěšit podpora taktovacího nástroje Sapphire TriXX. Cena karty zatím nebyla zveřejněna.

Zdroj: TechPowerUp!

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning