sapphire-predstavuje-radeon-hd-7970-6-gb-toxic-edition-s-frekvencemi-1200-6400-mhz
PCTuning Novinka

Sapphire představuje Radeon HD 7970 6 GB TOXIC Edition s frekvencemi 1200 / 6400 MHz

jaroslav-lexa
Jaroslav Lexa
17. 7. 2012 09:00 3 Sdílej:

Představovaná karta je ode dneška v prodeji a pozor: vyrobilo se jí pouze omezené množství. Zájemci spěchejte!

Reklama
Reklama

Jádro karty tiká v základu na 1050 MHz a s PowerTune Dynamic Boostem se frekvence vyšplhá na 1100 MHz. Použitých 6 GB paměti, což je mimochodem rekordní množství pro běžné pořítačové grafické karty, běží efektivně na 6 GHz. Doteď vás parametry příliš nechytly? To nevadí, nový toxický Radeon totiž můžete přepnout pomocí Lethal Boost Button na vyšší obrátky.

V takovém případě se základní frekvence jádra zvedne na 1100 MHz a PDB pak zvládne celých 1200 MHz. Efektivní frekvence pamětí se přetaktuje na 6400 MHz, což z této karty dělá teoreticky tu nejrychlejší jednočipovku na trhu. Pokud se vám tyto frekvence nelíbí, pomocí softwaru SAPPHIRE TriXX si můžete frekvence sami libovolně měnit.

Na kartě je použit chladič Vapor-X, který je vybaven čtveřicí heatpipe trubiček a dvěma 90 mm větráky. Samotný chladič by pravděpodobně nezvládl odvést takové množství odpadního tepla a tak jsou na PCB osazené Sapphirem speciálně vyvinuté kondenzátory a cívky, které produkují méně tepla a jsou účinnější.

Zdroj: techpowerup

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning