sapphire-radeon-hd-5970-toxic-nejvykonnejsi-herni-grafika-planety
PCTuning Novinka

Sapphire Radeon HD 5970 Toxic - nejvýkonnější herní grafika planety

mirek-koci
Mirek Kočí
19. 4. 2010 10:00 7 Sdílej:

Speciální edice dvoučipového titána v podání Sapphire budí respekt. Pod kapotou 4GB VRAM a ultimátní frekvence.

Reklama
Reklama

Možná jste to nezaznamenali, ale dvorní partner ATI, společnost Sapphire Technology připravuje jedovatou verzi Radeonu HD 5970. Nečekejte průměr, karta směřuje až na pomyslný vrchol. Frekvence jsou vskutku impozantní - 900 MHz pro jádra a 4800 MHz pro 4GB (2 x 2 GB)  videopaměti GDDR5. Jádro Cypress je opravdu hodně „OC Friendly“ a tak mohou vzniknout i taková „monstra“ jako toxický Radeon HD 5970.

Teploty má na starosti nereferenční chladič z produkce kvalitní švýcarské firmy Arctic Cooling. Připravena je trojice 92 mm ventilátorů a osm heat-pipe trubiček. Nejvýkonnější kartu světa už otestoval server Tweaktown, preview naleznete zde. Cena by neměla přesáhnout $1000. Určitě se ptáte, jak to bude s dostupností. 

Tak ta je ve hvězdách a troufnu si tvrdit, že karet na trhu bude v dohledné době minimum. S největší pravděpodobností bude tento model sdílet stejný osud, jako alternativa Ares od Asus, u kterého je dostupnost prozatím Sci-Fi a nic nenasvědčuje tomu, že se to v brzké době změní.

Zdroj: Tweaktown Xtreview

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning