sapphire-rozsiruje-svoji-nabidku-grafickych-karet-o-model-r7-265-dual-x
PCTuning Novinka

SAPPHIRE rozšiřuje svoji nabídku grafických karet o model R7 265 Dual-X

ondrej-stepanek
Ondřej Štěpánek
21. 2. 2014 10:00 Sdílej:

SAPPHIRE Technology do své nabídky grafických karet ze série Radeon R7 přidal nový model s označením R7 265 Dual-X.

Reklama
Reklama

Karta je založena na architektuře GCN a využívá GPU Pitcaim PRO od AMD. Co do specifikací, nabídne karta 2 GB GDDR5 pamětí s frekvencí 1400 MHz (efektivní 5,6 GHz), které využívají 256bitovou sběrnici. Základní frekvence jádra grafické karty činí 900 MHz a boost frekvence potom 925 MHz. Karta se tedy drží referenčních hodnot. Výkon je optimalizován pomocí technologie AMD PowerTune a k jeho dalšímu zvýšení (přetaktování) lze využít software SAPPHIRE TriXX.  

Již z názvu je patrné, že je karta osazena vlastním chladičem Dual-X z dílny SAPPHIRE. Ten je založen na pasivní části, do níž je teplo přiváděno pomocí heatpipe trubice a který je následně ochlazován dvojicí ventilátorů.  Grafiku je možné namontovat do jakéhokoliv PC, které je vybaveno slotem PCI-Express 3.0 x16. Dočkáme se také hardwarové podpory zapojení více grafických karet do konfigurace AMD CrossFire

Radeon R7 265 Dual-X je cenově dostupným nástrojem k práci na PC a hraní her a to i na více monitorech, protože podporuje technologii AMD Eyefinity druhé generace. Monitor, či monitory je možné připojit pomocí dvou portů DVI (DVI-I, DVI-D), jednoho rozhraní HDMI a DisplayPort výstupu.

O ceně se zatím výrobce nezmiňuje, ale měla by se pohybovat kolem 150 dolarů, přičemž u nás by se mohla karta objevit za částku lehce převyšující 4 000 Kč. 

Zdroj: 1, 2

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning