PCTuning Novinka

Seagate a Western Digital navyšují kvůli Číně výrobu harddisků

David Jiránek
David Jiránek
10. 6. 2021 13:32 1 Sdílej:

Kvůli velké poptávce po harddiscích dva největší výrobci úložných zařízení navyšují výrobu. Může za to zejména těžba kryptoměny Chia, která využívá velké kapacity disků.

Reklama
Reklama

Zprávy o nedostatku počítačových komponent bohužel nekončí. Možná jste zaznamenali menší výběr větších SSD disků. Ve velkých problémech jsou ovšem i klasické plotnové harddisky. Jejich velkým odběratelem je Čína, kde nyní vrcholí horečka s těžbou Chia, kryptoměny využívající harddisky.

Společnosti Seagate a Western Digital proto navyšují výrobu těchto disků. Konkrétně plánují firmy využít maximální kapacitu svých továren k uspokojení poptávky zejména v Číně. Žádná z firem přitom neplánuje v dohledné době stavět novou výrobní továrnu.

Aktuálně se k těžbě Chia využívá přes 20 exabytů, tedy 20 000 petabytů. V dubnu letošního roku šlo přitom jen o jeden exabyte. Nároky na úložiště tak neustále rostou.

V českých obchodech jsou zatím skladem desítky modelů. Situace je tedy řádově lepší, než v případě grafických karet a vybraných procesorů.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning