sharp-prinasi-do-evropy-dalsi-telefon-aquos-d10-ma-vyrez-jako-ostatni-ifa
Novinka Sharp přináší do Evropy další telefon. Aquos D10 má výřez jako ostatní [IFA]

Sharp přináší do Evropy další telefon. Aquos D10 má výřez jako ostatní [IFA]

Ondřej Košťál

Ondřej Košťál

3. 9. 2018 20:00

Sharp pomalu přichází na evropský trh se svými telefony. Po Asii a Americe tak můžeme po několika letech vídat telefony od Sharp i v Evropě. Dostat by se měly i do České republiky.

Reklama

Pomyslným top modelem značky Sharp je prozatím model Aquos D10. Sharp používá u telefonů označení Aquos, které je stejné, jako u jeho televizí a odkazuje na jeho vlastní displeje. Model Aquos D10 v podstatě zapadá mezi všechny aktuálně vydané telefony. Jedno se o mobil s úhlopříčkou 5,99palců a širokým poměrem stran 18:9 s rozlišením 2160 × 1080 pixelů.

Sharp přináší do Evropy další telefon. Aquos D10 má výřez jako ostatní [IFA]
i Zdroj: PCTuning.cz

Základní parametry jsou běžné, detailní jsou ale už trochu jiné. Jedná se totiž o displej vlastní výroby a jedná se o technologii FFD LCD (Free Form Display), která má základ v IGZO. V minulosti byly také displeje od Sharpu těmi, které měli vysokou obnovovací frekvenci, ale o té zde nepadla zmínka. Displej na přední straně zabírá 91 % celé plochy telefonu, který má rozměry 148,2 × 74,2 × 8 mm a váží 165 gramů. 

Sharp přináší do Evropy další telefon. Aquos D10 má výřez jako ostatní [IFA]
i Zdroj: PCTuning.cz
Sharp přináší do Evropy další telefon. Aquos D10 má výřez jako ostatní [IFA]
i Zdroj: PCTuning.cz

 

Sharp Aquos D10 má tělo z hliníku. Přední a zadní strana je následně pokrytá sklem Gorilla Glass 3. Právě skleněná záda jsou to, co tomu mobilu sedí asi nejméně. Jsou opravdu rychle upatlaná a jsou zde vidět jakékoliv otisky prstů. Stačí se podívat na fotky. Dále se na zádech nachází čtečka otisků prstů, dvoubarevná přisvětlovací dioda a dvojitý fotoaparát. Ten si Sharp vyrábí také sám. Jedná se o 12 a 13Mpx snímače, každý s jinou ohniskovou vzdáleností a světelností f/1.75. Díky tomu lze použít 2násobný optický zoom nebo vytvořit fotografii s bokehem, tedy rozmazaným pozadím a efektem podobným ze zrcadlovek. Přední selfie kamerka má rozlišení 16 megapixelů.

Telefon není nejtenčí, má v pase celých 8 mm, nad to ale ještě vyčnívá poměrně velký fotoaparát. Boky nejsou zcela rovné, ale jsou tvaru podobnému čepeli samurajského meče. Na jedné straně je zapínací tlačítko spolu s ovládáním hlasitosti, na druhé straně šuplík s hybridním dual SIM režimem (1 SIM + paměťová karta nebo 2 SIM). Dole je reproduktor a USB-C.

Uvnitř těla najdeme nižší řadu procesor než je třeba v telefonu Honor Play, přesně je zde Qualcomm Snapdragon 630, 4 GB operační paměti a 64 GB vnitřní paměti. Jak jsem již uvedl, díky hybridnímu slotu lze paměť rozšířit o dalších 128 GB. Samozřejmostí je Android 8.0, doplněný od lehkou nadstavbu Sharp UI. Telefon podporuje Bluetooth 5.0, WiFi 802.11ac a má také NFC. Zamrzí nižší kapacita baterie, ta je 2900 mAh.

Novinka Sharp Aquos D10 se začne prodávat během září za cenu 399 Euro, tedy něco přes 10 tisíc korun. 

Zdroj: vlastní, IFA

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama