SilverStone HDDBoost - vyšší výkon pro váš harddisk
i Zdroj: PCTuning.cz
Úložná zařízení Článek SilverStone HDDBoost - vyšší výkon pro váš harddisk

SilverStone HDDBoost - vyšší výkon pro váš harddisk

Jakub Carda

Jakub Carda

8. 4. 2010 03:00 30

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Popis funkce, princip 3. Bližší popis, obsah, příslušenství a specifikace: 4. Testovací sestava a metodika, výsledky testů
5. PC Mark 05, PC Mark Vantage 6. CrystalDiskMark, HD Tach, ATTO DiskBenchmark 7. Závěrečné zhodnocení

Pro dnešní test jsme si pro Vás připravili jeden z poměrně unikátních produktů na trhu a to výrobek s názvem HDDBoost od známé firmy se zvučným jménem SilverStone. V nedávno uvedených novinkách jste se mohli přečíst o novém produktu pro zvýšení výkonu pevného disku a tak se na něj spolu dnes podrobněji podíváme.

Reklama

Firma SilverStone je známá především výrobou kvalitních PC skříní, napájecích zdrojů, či chladících komponent, ovšem mimo to má ve své nabídce také několik produktů, jako jsou externí pevné disky, či mechaniky. Proto dnes testovaný produkt HDDBoost od tohoto výrobce není až tak zvláštní jak by se mohlo zdát.

Stále se dnes uvádí, že se nedá pomíjet jeden velký neduh rychlých SSD disků, tedy kromě ceny je zde totiž velmi malá kapacita dostupných modelů. Pochopitelně pro operační systém vcelku dostačuje, ovšem pokud chce někdo rychlý datový disk pro své programy mu 128GB jistě nebude postačovat. To tedy mnoho lidí od SSD disků odradilo.

V poslední době se na trhu tedy objevuje velké množství různých ať už více, či méně zajímavých řešení, jako je například využití SSD disku pro vyrovnávací paměť u RAID pole sestaveného z obyčejných disků. Tento nápad přinesla známá firma Adaptec, ale je určen spíše pro podniková řešení, je velmi drahé a v běžných domácích podmínkách nepříliš účinné. Každopádně jde o další využití SSD zařízení řešící nedostatek kapacity, kdy nemůže být použito samostatně.

SilverStone HDDBoost - vyšší výkon pro váš harddisk
i Zdroj: PCTuning.cz

Zde vstupuje na scénu SilverStone HDDBoost ten umožňuje kombinaci obyčejného pevného disku a disku SSD jako hybridní celek, ovšem pracuje na trochu odlišeném způsobu nežli pouze vyrovnávací paměť. Předně musím říci, že je zcela dostupný a navržený právě pro použití v běžných klidně i „domácích“ systémech, princip si rozebereme dále.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama