skladaci-huawei-mate-x-ocekava-aktualizaci-s-harmony-os
Novinka Skládací Huawei Mate X očekává aktualizaci s Harmony OS

Skládací Huawei Mate X očekává aktualizaci s Harmony OS

Mirek Kočí

Mirek Kočí

29. 3. 2021 21:00

Společnost Huawei oficiálně potvrdila, který telefon se jako první dočká aktualizace na operační systém Harmony OS. Nebude to očekávaná novinka P50, ani loňský Mate 40 Pro, ale vůbec první skládačka čínsého gigantu Mate X. Výrobce o tom infomoval na sociální službě weibo.

Zvolte nejlepší hry roku 2023 a vyhrajte herní hardware

Zvolte nejlepší hry roku 2023 a vyhrajte herní hardware

S partnerem Samsung SSD přinášíme velkou čtenářskou a redakční anketu. Za svůj hlas pro nejlepší hru můžete získat řadu cen…

1. 12. 2023 13:00
16
Reklama

Harmony OS se v tuto chvíli nachází ve třetí beta verzi a už za pár dní systém dostane další aktuaalizaci. Dle Huawei snad už vůbec tu poslední před tím, než doputuje na chytré telefony. Jako první se aktualizace dočká Mate X, ale další kousky mají brzy následovat (Mate 40, P40, Mate X2 a další).

Huawei je od předloňského roku na černé listině amerického ministerstva obchodu a nemůže plnohodnotně využívat operační systém Android. Systém nenabízí populární aplikace a služby od Googlu, což na západních trzích představuje problém a vede k poklesu prodejů. Vývoj Harmony OS zrychlil po uvalení dodatečných sankcí ze strany americké administrativy v září 2020, které firmě zamezily přístup k dodávkám čipů.

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama