sony-dodava-mene-konzoli-ps3-nez-se-ocekavalo
Novinka Sony dodává méně konzolí PS3, než se očekávalo

Sony dodává méně konzolí PS3, než se očekávalo

Zdeněk Šarman

Zdeněk Šarman

25. 11. 2006 00:00 54

Podle analýzy firmy American Technology Research dodává společnost Sony méně konzolí PlayStation 3 na trh, než plánovala.

Reklama

S nástupem nové generace konzolí vycházejí najevo problémy společnosti Sony, výrobce SonyPlaystation 3. Podle analýzy provedené firmou American Technology Research bylo o víkendu, kdy se nová konzole dostala do prodeje, k dispozici něco mezi 125 000 a 175 000 kusů pro trh Severní Ameriky. Sony původně plánovala, že k dispozici bude 400 000 kusů při vypuštění na trh a 1 milión kusů bude dodáno do konce roku.

Sony dodává méně konzolí PS3, než se očekávalo
i Zdroj: PCTuning.cz

Tisíce herních fandů strávilo několik dnů kempováním před obchody. První dodávka byla rychle rozprodána a obchodníci neví, kdy budou další kusy k dispozici.

Společnost Nintendo, hlavní konkurent společnosti Sony na trhu s konzolemi, před nedávnem vypustila svou konzoli Nintendo Wii a slobuje zásobovat trh 250 000 kusy týdně. Stejně jako v případě konzole PlayStation 3 i konzole Nintendo Wii byla první den po vypuštění na trh beznadějně vyprodána. Nintendo doufá, že do konce roku dokáže na trh dodat 4 milióny konzolí.

Sony dodává méně konzolí PS3, než se očekávalo
i Zdroj: PCTuning.cz

Hráči, kteří měli to štěstí a podařilo se jim konzoli PlayStation 3 koupit, ale hlásí první problémy, zejména s kompatibilitou s hrami z PlayStation 2, i když byla PlayStation 3 designována se zpětnou kompatibilitou.

Zdroj: DailyTech

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama