sony-zahajilo-prodej-bryli-pro-rozsirenou-realitu-smarteyeglass-sed-e1-v-deseti-zemich
Novinka Sony zahájilo prodej brýlí pro rozšířenou realitu SmartEyeglass SED-E1 v deseti zemích

Sony zahájilo prodej brýlí pro rozšířenou realitu SmartEyeglass SED-E1 v deseti zemích

Ondřej Štěpánek

Ondřej Štěpánek

27. 3. 2015 20:30 7

Nové chytré brýle pro rozšířenou realitu SmartEyeglass od značky Sony jsou nyní k dostání celkem v 10 zemích světa.

Reklama
Reklama

Nutno podotknout, že prozatím se jedná pouze o verzi brýlí určenou pro vývojáře. Do finální verze se tak může ještě mnohé změnit. Od nynějška je tato verze k dostání pro širokou veřejnost v USA, Velké Británii, Japonsku a Německu. Ve zbylých zemích jako je Belgie, Itálie, Nizozemsko, Španělsko a Švédsko budou prozatím k dostání pouze pro firemní klientelu. 

Sony zahájilo prodej brýlí pro rozšířenou realitu SmartEyeglass SED-E1 v deseti zemích

 

Cenu brýlí ve vývojářské verzi Sony stanovilo dost vysoko, konkrétně na 840 euro (23 100 Kč). Nicméně můžeme počítat s tím, že konečná verze pro širokou veřejnost bude mít cenu nižší. Doufat můžeme také ve změnu designu brýlí, který je doposud celkem nevzhledný. Obdobně je na tom i konstrukce, která je poněkud robustní a to i přesto, že jediným ovládacím prvkem je kulatý ovladač umístěný na kabelu. V brýlích samozřejmě nechybí ani fotoaparát. Jejich celková hmotnost bez ovladače je potom přibližně 77 gramů. 

Na displeji SmartEyeglass SED-E1 se mohou zobrazovat třeba příchozí zprávy z telefonu, ale třeba také navigace. Ani volání ale není prozatím vyřešeno nijak sofistikovaně. Když chcete volat, musíte si ovladač přiložit k ústům. Co všechno brýle prozatím umí, demonstruje následující video:

Zdroj: 1, 2

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning