Spadla klec – hacker odpovědný za leak GTA 6 je za mřížemi
i Zdroj: Wikimedia Commons, the free media repository
Novinka Spadla klec – hacker odpovědný za leak GTA 6 je za mřížemi

Spadla klec – hacker odpovědný za leak GTA 6 je za mřížemi

Miroslav Ježek

Miroslav Ježek

23. 9. 2022 22:05 2

Pamatujte milé děti, hackovat velkou firmu, která dělá na světově známé hře, se nevyplácí. Mohli by si pro vás přijít málomluvní agenti s nabídkou zamřížované dovolené.

Reklama
Reklama

Pár dní zpět jsme byli svědky masivního úniku informací, videí a kódů z připraveného GTA 6. 90 videí ukázalo dost velkou část ze hry včetně lokací, dabingu a podobně. Samozřejmě pak nastoupil distributor Take 2 a snažili se všemožně zabránit šíření leaku, jenže lavina už byla stržena. Ale zahrávat si s mamutí korporací a vyhlášenou firmou a ještě k tomu věhlasnou herní značkou, to se nevyplácí. A nevyplácí se ani chlubit tím, že jste hackli další firmu, Uber. 

Uber začal spolupracovat s FBI a muži v černých brýlích se pustili do rozmotávání nitek. Je pravděpodobné, že onen hacker je členem nechvalně známé skupiny Lapsus$ , která se nabourala třeba do NVIDIE či Intelu. Pro komunikaci ve skupině používali aplikaci Telegram, jenže ta již byla agenty monitorována. Perličkou je, že onen chytrák je teprve sedmnáctiletý puberťák z anglického Oxfordshire. Vzhledem k jeho věku tak policie neuvádí víc podrobností. Nu, snad mu tohle dobrodružství stálo za to. 

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Pctuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Pctuning