spekulace-nokia-a-meizu-pracuji-na-smartphonu-s-60mpx-pureview-fotoaparatem
Novinka Spekulace: Nokia a Meizu pracují na smartphonu s 60Mpx PureView fotoaparátem

Spekulace: Nokia a Meizu pracují na smartphonu s 60Mpx PureView fotoaparátem

Mirek Kočí

Mirek Kočí

29. 3. 2015 22:00 4

Podle několika čínských zdrojů značka Meizu spolupracuje s Nokií na vývoji špičkového smartphonu MX Supreme. Bývalá světová jednička v oblasti mobilů by měla být zodpovědná za vyladění fotoaparátu s rozlišením 60 megapixelů.

Reklama

Zprávy o tom, že Meizu ve spolupráci s Nokií chystá nový telefon, se na webu objevily už v lednu. Poté spekulace ale utichly. Znovu se o možné spolupráci obou firem, jejímž výsledkem by měl být telefon s názvem MX Supreme, zase začíná hovořit až nyní.

Uveřejněný snímek ukazuje možnou podobu chystaného smartphonu. Nepřehlédnutelné jsou minimální rámečky okolo displeje a hardwarové tlačítko, které pravděpodobně ukrývá snímač otisků prstů. Největším tahákem nového modelu má být ale fotoaparát PureView s rozlišením 60 megapixelů, který mají vyladit inženýři Nokie. O další výbavě MX Supreme prozatím není nic známo.

Meizu je jedna z řady ambiciózních čínských značek, která produkuje chytré telefony se skvělým poměrem výkonu a ceny. Některé modely tohoto výrobce jsou k zakoupení také v České republice, před nedávnem se například začal na tuzemském trhu prodávat špičkový kousek MX4 Pro.

Zdroj: Giga

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama