spickovy-smartphone-htc-one-m9-bude-predstaven-1-brezna
Novinka Špičkový smartphone HTC One M9 bude představen 1. března

Špičkový smartphone HTC One M9 bude představen 1. března

Mirek Kočí

Mirek Kočí

18. 1. 2015 20:00 1

Už za několik týdnů ukážou výrobci mobilních telefonů své nejnovější kousky. Hlavní vlna premiér nás čeká v týdnu od 2. března na veletrhu MWC v Barceloně, HTC však svůj nový špičkový model představí již o den dříve.

Reklama

Dřívější datum premiéry je vcelku logické. Firma chce umožnit svému novému supermobilu vyniknout, zatímco v záplavě premiér v Barceloně by mohl přístroj přeci jen trochu zapadnout.

To, že na plánované tiskové konferenci uvidíme nový One M9, je veřejným tajemstvím. Výbavu telefonu díky twitterovému uživateli @upleaks známe už dnes a nemusíme tak čekat až do března.

Nové špičkové HTC nabídne uživatelům displej s rozlišením Full HD 1 920 × 1080 px a úhlopříčkou pět palců. Uvnitř kovového těla bude kmitat procesor Qualcomm Snapdragon 810 s grafikou Adreno 430, který je postaven na 64bitové architektuře. K dispozici budou 3 GB RAM.

Multimediální výbava bude zahrnovat dva stereofonní reproduktory na čele přístroje a dva fotoaparáty. Zadní, tedy hlavní, má mít rozlišení snímače 20,7 Mpx, přední pak vysoké rozlišení 13 Mpx.

Pod zadním krytem má mobil nosit 2840mAh baterii (předchůdce pohání akumulátor kapacity 2600mAh). Při uvedení novinky na trh se také počítá s operačním systémem Android Lollipop doplněným o novou verzi uživatelského prostředí Sense.

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama