spolecnost-mozilla-vydava-alfa-verzi-firefoxu-3-0
Novinka Společnost Mozilla vydává alfa verzi Firefoxu 3.0

Společnost Mozilla vydává alfa verzi Firefoxu 3.0

Zdeněk Šarman

Zdeněk Šarman

8. 12. 2006 00:00 18

Fanoušci společnosti Mozilla mohou stahovat alfa verzi jejich oblíbeného webového prohlížeče Firefox.

Reklama

Mezi připravované změny, které se mají v nové verzi objevit, patří podle vývojářů například funkce "Places" (místa), pod kterou se skrývá nový přístup k záložkám a historii. Této nové funkci vyhradili vývojáři po vzoru Internet Exploreru 7 místo na levé straně prohlížeče.

Vylepšené prohlížení v panelech zahrnuje např. možnost přesouvání panelů a jejich seřazení, stejně jako tlačítko vedle posledního panelu pro otevření nového, jak jej známe z Internet Exploreru 7. Firefox 3 bude mít také možnost přijímat automatické aktualizace.

Oproti verzi 2 byla také vylepšena možnost ukládání rozdělané práce, např. data vyplněná ve formuláři nebo příspěvku a historii, do jednoho souboru. Přístupnější bude také možnost pokračování v započatém stahování souboru a možnost pokračování v práci. Firefox uloží stav, ve kterém se prohlížeč zavírá a při dalším spuštění nabídne pokračování v uložené práci.

Jak vyplývá z uvedených informací, bitva webových prohlížečů pokračuje. Každá nová verze si bere ty nejlepší funkce z obou prohlížečů a přidává své vlastní funkce. Alfa verzi prohlížeče Firefox 3 je možno stahovat zde.

Zdroj: TG Daily

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama