spoluzakladatel-applu-steve-wozniak-oslavil-sedmdesatku
Novinka Spoluzakladatel Applu Steve Wozniak oslavil sedmdesátku

Spoluzakladatel Applu Steve Wozniak oslavil sedmdesátku

Mirek Kočí

Mirek Kočí

12. 8. 2020 14:30

Gary Wozniak, známý též jako Steve Wozniak. Woz je společně se Stevem Jobsem často označován za největšího génia počítačové éry.

Reklama
Reklama

Steve Wozniak se narodil 11. srpna 1950 se v San Jose, Kalifornii. Firmu Apple založil spolu se svým kamarádem Stevem Jobsem v roce 1976 v jedné garáži v kalifornském Silicon Valley. Ještě před koncem 70. let sestavili svůj první počítač. Prorazili ale až s jeho novou verzí, která se stala hitem a díky které Apple na začátku 80. let úspěšně vstoupil na burzu. Tehdy se staly z Jobse a Wozniaka milionáři.

Spoluzakladatel Applu Steve Wozniak oslavil sedmdesátku

Wozniak je známý tím, že často komentuje dění ve společnosti, kterou spoluzaložil. Před lety například vyjádřil přání, aby Apple začal vyrábět iPhony s Androidem nebo varoval, že telefony s jablíčkem ve znaku ztrácejí svůj cool faktor a zaostávají za konkurencí. Známý je i jeho výrok, že z lidí se pod nadvládou robotů v budoucnu stanou domácí mazlíčci. Co říct na závěr? Snad jen, gratulujeme!

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning