stedry-den-u-o2-o-200-procent-vice-prenesenych-dat-a-pokles-sms
Novinka Štědrý den u O2: o 200 procent více přenesených dat a pokles SMS

Štědrý den u O2: o 200 procent více přenesených dat a pokles SMS

Mirek Kočí

Mirek Kočí

25. 12. 2017 12:00

V neděli 24. prosince spojila mobilní síť O2 13,5 milionu hovorů a přenesla téměř 20 milionů SMS a 528 tisíc MMS. Rekord opět padl v objemu přenesených dat v síti LTE, kterých zákazníci spotřebovali o 200 procent více než o loňském Štědrém dnu.

Reklama
Reklama

Nejvíce přání si lidé posílali ještě před svátečním obědem – nejvytíženější hodina byla mezi desátou a jedenáctou dopoledne, kdy síť O2 spojila 1,5 milionu hovorů a zpracovala téměř dva miliony odeslaných SMS.

Dále statistiky ze sítě O2 ukazují, že zatímco počet odeslaných SMS, MMS a spojených hovorů klesl, roste počet lidí, kteří přání posílají přes internet.

„Objem dat, které naši zákazníci spotřebují, stoupal díky dostupnosti sítě, většímu rozšíření chytrých telefonů s podporou této technologie a nové tarifní nabídce v průběhu celého roku. Není proto překvapením, že letošní Štědrý den byl rekordním,“popisuje tisková mluvčí O2 Lucie Jungmannová.

Štědrý den u O2: o 200 procent více přenesených dat a pokles SMS
i Zdroj: Pctuning

Zdroj: O2

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Pctuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Pctuning