televizory-loewe-lze-nyni-ovladat-hlasem-pomoci-virtualni-asistentky-alexa
Novinka Televizory Loewe lze nyní ovládat hlasem pomocí virtuální asistentky Alexa

Televizory Loewe lze nyní ovládat hlasem pomocí virtuální asistentky Alexa

Mirek Kočí

Mirek Kočí

8. 9. 2018 19:00

Loewe se připojuje k výrobcům, kteří dávají konkrétní podobu myšlence „Internet věcí“, která spočívá ve vzájemné komunikaci jednotlivých přístrojů v našich domácnostech. Uživatelům svých televizorů nabízí nyní možnost propojení s jednou z celosvětově nejpopulárnějších digitálních asistentek Amazon Alexa a ovládat svou TV hlasovými povely. Novinka je k dispozici i zpětně pro televizory řady Loewe bild 1, bild 3, bild 5, bild 7 a bild 9, vyráběných od ledna roku 2015.

Reklama

Toto spojení přináší v tuto chvíli možnosti hlasového ovládání základních funkcí televizoru, jako je jeho zapnutí a vypnutí, regulace hlasitosti, přepínání mezi televizními kanály, přepnutí zdrojového vstupu a ovládání nahrávání na disk. Rozsah možností bude však dále rozšiřován a do budoucna tak otevírá tento způsob ovládání uživatelům možnosti mnohem jednoduššího využití chytrých funkcí, k nimž bylo dosud třeba zadávat povely nekomfortně pomocí textu psaného s využitím dálkového ovladače nebo připojené klávesnice, jako například zadávání internetové adresy při brouzdání nebo snadný výběr videa či hudby na streamovacích službách. Bude stačit jednoduše vyslovit název filmu, skladby nebo internetové stránky.

Televizory Loewe lze nyní ovládat hlasem pomocí virtuální asistentky Alexa
i Zdroj: PCTuning.cz

Tato možnost potěší prozatím především anglicky a německy mluvící uživatele Alexy, která je úzce navázána na služby, jež Amazon nabízí, a které se pro využití ve spojení s televizorem naprosto logicky nabízejí. Mezi ně patří například online videotéka Amazon Prime či Music Unlimited. Ty nabízejí od loňského roku i českým zákazníkům možnost streamování filmů, seriálů, hudby nebo čtení elektronických knih a časopisů. Hlasové rozpoznávání českých názvů není prozatím komfortní, nicméně určitě se této možnosti v budoucnosti dočkáme.

K propojení televizoru Loewe a digitální asistentky Alexa je třeba aktualizovat pomocí menu televizoru jeho firmware na nejnovější verzi a do smartphonu nainstalovat aplikaci Amazon Alexa.

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama