Test nejlevnějších autokamer: budou vám stačit?
i Zdroj: PCTuning.cz
Hardware Článek Test nejlevnějších autokamer: budou vám stačit?

Test nejlevnějších autokamer: budou vám stačit?

Daniel Wojtěch

Daniel Wojtěch

9. 4. 2014 02:45 16

Seznam kapitol

1. Představení 2. Genius DVR-HD550 3. Genius DVR-535 4. Gembird DCAM-003 HD
5. DVR Camera Recorder G1W 6. Záběry ze dne 7. Záběry z noci 8. Závěr

Máte omezený rozpočet, nebo chcete pořídit zprvu levnější kamerku na zkoušku? V testech autokamer se budeme věnovat i levnějším výrobkům. Dnes se podíváme na čtveřicí Genius DVR-535, Genius DVR-HD550, Gembird DCAM-003 HD a populárního levného „zázraku“ z eBay a Amazonu s plným HD rozlišením – G1W.

Reklama

Levných a nekvalitních kamerek je na trhu spousta, a to jak mezi velkými e-shopy, tak na aukčních serverech. Výběr je tak veliký, že šance, že člověk šlápne vedle, se zvětšuje s každým kliknutím. Taková kamerka pak nabídne záběr tak nekvalitní, že na něm sice rozpoznáte auto, ovšem bez SPZ a tváře řidiče, což jsou dvě hlavní věci, které by na průkazném záběru měly být čitelné. Některé z levnějších kamer poskytují záběr na hranici mezi prezentací a videem. Na Youtube jsou takové záběry k vidění i u dražších kamer, ale většinou to způsobuje právě server samotný.

Test nejlevnějších autokamer: budou vám stačit?
i Zdroj: PCTuning.cz

Naposledy jsem se s kamerkami v takovéto cenové hladině setkal v jejich začátcích, kdy jsem vyzkoušel velkou část „čínských“ výrobků, ale také výrobků z oficiální distribuce, které se ovšem těm čínským až nápadně podobaly.

Kvalita takových kamer nebyla nijak oslnivá, většinou poskytovaly trhavý a nečitelný obraz a ani přísavky na čelní sklo nedosahovaly takových kvalit, aby se na skle udržely po dlouhou dobu, při první příležitosti se neodlepily a při troše štěstí se nerozbily.

Test nejlevnějších autokamer: budou vám stačit?
i Zdroj: PCTuning.cz

Určitě je ale nemůžeme všechny házet do jednoho pytle, a právě z toho důvodu je tu dnešní recenze, v níž nás bude zajímat, zda se dá v cenové relaci kolem 1000 Kč sehnat plně funkční a kvalitní výrobek se schopností plnohodnotného prokázání přestupku.

V dnešním testu se tedy objeví kamerky s pořizovací cenou do 1200 Kč na českém trhu a jedna očividně kvalitní kamerka z eBay.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama